Ayakkabı Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Ayakkabı bayanların vazgeçilmezidir. Kıyafetlerin tamamlayıcısıdır. Doğru ayakkabı ile görünenden daha şık yanlış bir ayakkabı seçimi ile daha rüküş görülebilir. Bayanların en sevdiği aksesuarların başında ayakkabı gelmektedir. Ayakkabı bayan modelleri çizme, bot, dolgu topuk, ince topuk, sandalet ve terlik gibi modellerdir. Bayanlar ayakkabı seçimlerini sadece kıyafetlerine göre değil, vücut proporsiyonlarına göre de seçimlerini yapmalıdırlar.

Ayakkabı Seçiminde Vücut Proporsiyonunun Önemi Nedir?


Her bayan olduğundan daha iyi görünmek için uğraşır. Ancak bazen sonuç hüsran olabilir. Bu da yanlış tercihlerden kaynaklanmaktadır. Örneğin kısa boylu birinin diz üstü bir çizme modelini tercih etmesi onu olduğundan daha kısa gösterecektir. Kısa bacak boyuna sahip olan kişilerin diz altı modeller tercih etmeleri gerekir. Bilek kısmına yakın ayakkabı modelleri yine hoş bir görünü sağlamayacaktır. Uzun bacaklı kişiler için ise ayakkabı seçimi daha kolay olacaktır. Bacak boyu nedeniyle daha hoş bir görünüm sağlar. Sadece bacak boyu değil, bilek inceliği bile ayakkabı seçiminde önemlidir. Boğazlı botlarda ince bilekler kötü bir görünüm sağlar. İnce bilekli kişiler daha kısa ya da bacak boyunda modeller tercih etmelidir.

 

Kıyafetlerin Tamamlanmasında Ayakkabının Önemi Nedir?


Ayakkabı, kıyafetin tamamlayıcıdır. Kot pantolonların altına giyilen stilettolar, elbiselerin altına giyilen spor ayakkabılar hoş bir görüntü sağlayacaktır. Gömlek elbiselerin altına diz üstü çorap çizmeler tercih edilebilir. Son dönemlerde oldukça moda olan bilekte çorap botlar ise doğru kombinlerle şık sonuçlar oluşturabilir.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Ayakkabı Seçimi Nasıl Olmalıdır?”

Leave a Reply

Gravatar